سه‌شنبه, 28 اسفند 1397
  • ساعت : ۱۵:۴۶:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ 
  • کد خبر : ۸۸۸
رئیس موسسه کار و تأمین اجتماعی:
خدمات وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی نقش بسیار مهمی در مسائل اقتصادی و اجتماعی كشور دارد
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی با اشاره به گستره مسئولیت این وزارتخانه و ماموریت های آن افزود: باتوجه به شرایط موجود، مجموعه خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش بسیار مهمی در مسائل اقتصادی و اجتماعی دارد و از حساسیت بیشتری برخوردار است.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی با اشاره به گستره مسئولیت این وزارتخانه و ماموریت های آن افزود: باتوجه به شرایط موجود، مجموعه خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش بسیار مهمی در مسائل اقتصادی و اجتماعی دارد و از حساسیت بیشتری برخوردار است.

دکتر محمدرضا سپهری در نشست شورای هماهنگی ادارات و سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان شرقی با تاکید بر نقش کلیدی نیروی کار در کشور و اشاره به تحولات و تغییرات عظیم در دنیار کار تصریح کرد: مدیران باید با این تغییرات آشنا باشند و لازمه این کار این است که با شرایط جدید خودشان را به روز کنند چرا که مدیریت به سبک سنتی کارساز نیست.

وی ضرورت تحول سازمانی را نیاز امروز بخش های مختلف در کشور عنوان نمود و افزود: تحول زمانی اتفاق می افتد که مدیران خودشان را تغییر دهند و از تجربه های نوین در این راستا الگویابی کنند و سازمان را به یک سازمان یا گیرنده تبدیل نمایند.

سپهری ضرورت شناسایی و رفع مشکلات و موانع را متذکر شد و تصریح کرد: اگر بخواهیم مشکلات و موانع را با ضوابط عملی نمائیم غیرممکن خواهد بود لذا لازمست با تجربه و هنر مدیریتی آنها را حل و فصل نمائیم (مدیریت تجربه) همچنین باید سازمان را با نیازهای محیطی تطبیق دهیم و در این راستا نیازمند برنامه ریزی خلاقانه و تحول سازمانی هستیم.

وی به معرفی استان آذربایجان شرقی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی پرداخت و افزود: مدیران می توانند از این فرصت با تعامل و همکاری یک فضای صمیمانه ای را برای استقبال از توریست ها ایجاد کنند و شورای هماهنگی مجموعه مدیران وزارتخانه در استان می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا نماید.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی نظارت و ارزیابی مردم از عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی را مهمترین شیوه ارزیابی عنوان کرد و افزود: رضایت مردم و کارکنان از عملکرد مدیران، شخصیت آنها را در جامعه و یا سازمان برند می کند و در ذهن ارباب رجوع یا کارمند ثبت می شود. (رفتاری بالاتر از ساختار سازمانی)، (رفتار شهروندی سازمانی)

وی اعتماد مردم را بالاترین پشتوانه مسئولین برشمرد و افزود: رفتارها و قضاوت مردم از عملکرد ما بسیار مهم است لذا دولت باید زمینه های فعالیت و گسترش مشارکت بخش های مختلف اقتصادی و مردم و رضایت آنان را فراهم نماید.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی تغییر و تبدیل سیستم های جزیره ای به سیستم شبکه ای، تحول در ساختارها و رفتارها، اقتصاد دانش بنیان، روش های دانش محور در برنامه های عملیاتی سازمانی و کارگروهی را از ضرورت های عصر کنونی عنوان و بر برخورداری از ظرفیت های متقابل و انسجام و همدلی تاکید کرد.

در ابتدای جلسه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به جایگاه هریک از مدیران در مجموعه ادارات و سازمان ها همدلی و همراهی مدیران را در ارائه خدمات به آحاد مردم بسیار مطلوب عنوان کرد.

میراحد حسینی گفت: باتوجه به رسالت و وظایف ذاتی شورای هماهنگی این نشست همه ماهه با حضور مدیران برگزار می گردد که در تبادل افکار و همفکری در ارائه خدمات و در راستای تحقق اهداف و برنامه های راهبردی وزارتخانه و ارائه خدمات شایسته به مخاطبین نقش مهمی ایفاء نموده است.

لازم به ذکر است نشست شورای هماهنگی ادارات و سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان شرقی روز چهارشنبه، 2ی دی ماه برگزار شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0