سه‌شنبه, 21 آبان 1398
  • ساعت : ۸:۵۰:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ 
  • کد خبر : ۱۲۱۷
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی:
تحول سازمانی در گرو تحول فرهنگ سازمانی است
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی در کارگاه آموزشی "تدوین استانداردهای اخلاق حرفه ای و فرهنگ کار" اظهار داشت تحول سازمانی در گرو تحول فرهنگ سازمانی است و فرهنگ سازمانی نیز مینیاتوری است از فرهنگ کار در جامعه.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی در کارگاه آموزشی  "تدوین استانداردهای اخلاق حرفه ای و فرهنگ کار"  اظهار داشت تحول سازمانی در گرو تحول فرهنگ سازمانی است و فرهنگ سازمانی نیز مینیاتوری است از فرهنگ کار در جامعه.

دکتر محمدرضا سپهری در جمع مدیران و کارشناسان ارشد حوزه کار و فرهنگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در گذشته در هر صنف فتوت نامه ای موجود بوده مثل فتوت نامه ی معماران که نظام آموزش نوین، از این موارد بی بهره بوده و اخلاق حرفه ای در جامعه کم رنگ شده است.

وی با اشاره به اینکه مولفه های فرهنگ سازمانی در سازمان های مختلف، متفاوت می باشد افزود: فرهنگ کار در مدل توسعه منابع انسانی، مولفه هایی همچون دانش مدار و یادگیرنده، خلاق و نوآور، کارآ، متعهد به کار و اخلاق حرفه ای را دارا می باشد.

دکتر سپهری در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به تحولات آینده کار، تغییرات جمعیتی، تغییرات تکنولوژیک (انقلاب چهارم صنعتی)، تغییرات آ و هوایی (محیط زیست و اقتصاد سبز)، تغییرات کمی و کیفی اشتغال، تغییرات مفاهیم، ساختارها و روابط و تغییرات و پیامدهای جهانی شدن را از روندهای کلان موثر بر آینده کار برشمرد و افزود: در دنیای کار در آینده با پدیده های زیر مواجه خواهیم بود:

یادگیری و یاددهی مطابق با سلیقه در نسل Z ، (نسل فناوری های اجتماعی و مشارکتی)

دسترسی به انواع اطلاعات کاری از طریق تلفن هوشمند

تغییر جهت به سمت رایانش ابری و فناوری های مشترک

کار بدون زمان و مکان (work anytime, anywhere, any device)

ظهور رو به رشد mook  ها با ویژگی هایی همچون: online, massive, open, without charge

کم رنگ شدن رتبه و مدرک تحصیلی و تمرکز و محوریت قرار دادن مهارت های عملی

ظهور اشکال نوین کار در آینده از جمله: مشاغل غیراستاندارد (N. S. E) ، مشاغل داوطلبانه (voluntary worker) ، پاره وقت و موقت، خوداشتغالی، و مشاغل سبز (green jobs)

وی در خاتمه پیشنهاداتی در راستای مدیریت تغییرات دنیای کار در آینده، به شرح ذیل ارائه نمود:

ü      ضرورت تقویت مهارت های کاربردی و نوین

ü      توسعه سیستم های اطلاعات بازار کار

ü      آمادگی برای تحولات آینده کار

ü      ظرفیت سازی برای ارائه ایده ها و نوآوری ها

ü      اشتراک گذاری دانش و تجربیات علمی و کابردی جهانی

ü      توسعه کسب و کارهای پلتفرمی و دانش بنیان

شایان ذکر است کارگاه آموزشی  "تدوین استانداردهای اخلاق حرفه ای و فرهنگ کار"  روز سه شنبه 28 خرداد ماه توسط معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل وزارتخانه برگزار شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0