دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
  • ساعت : ۱۴:۵۳:۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ 
  • کد خبر : ۱۰۹۴
    /  2
كارگاه پژوهشی طراحی تحقیق برگزار می شود
موسسه کار و تامین اجتماعی به مناسبت هفته پژوهش کارگاه پژوهشی طراحی تحقیق را برگزار می کند.

موسسه کار و تامین اجتماعی به مناسبت هفته پژوهش کارگاه پژوهشی طراحی تحقیق را برگزار می کند.

مدیر پژوهش موسسه کار و تامین اجتماعی ضمن اعلام این خبر گفت: يكي از مهمترين عوامل موثر در پيشرفت جوامع ، توجه به پژوهش و تحقيق و ارج نهادن به جايگاه پژوهشگران و پژوهندگان عرصه‌ي دانش‌ است. در این راستا و نظر به اهميت روزافزون پژوهش و لزوم توجه ويژه به مقوله تحقيق و توسعه به منظور ايجاد تحول، بازآفريني، توانمند سازي و همسوئي با جهان در حال تغيير، موسسه کار و تأمین اجتماعی به عنوان متولی مدیریت دانش و پژوهش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدام به برگزاری کارگاه پژوهشی با عنوان: "طراحی تحقیق (research design )" با هدف توانمندسازي،  ارتقاء دانش و به روز رساني اطلاعات كارشناسان ستادي و اجرائي وزارت متبوع به منظور مسئله يابي مباحث تعاون، كار و رفاه اجتماعي و توانمندي جهت انجام يك پروژه تحقيقاتي  نموده است.

مهدی رضوان گفت: طبق برنامه اعلام شده مبنی بر برگزاری این دوره طی چهار جلسه در دی ماه سال جاری، اولین جلسه از این کارگاه صبح امروز (یکشنبه)، دوم دی ماه با حضور دکتر امیر اکبری قمصری، عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی آغاز گردید.

دکتر اکبری با ذکر مقدماتی در خصوص طرح پژوهش، اهمیت و چیستی و سابقه مرتبط با این موضوع، هدف از برگزاری کارگاه را "آشنایی و تشریح انواع طراحی های تحقیق" اعلام نمود تا محققین در زمینه علوم انسانی و اجتماعی بتوانند به توانایی لازم برای تولید و سازماندهی پیشنهاد تحقیق (Research Proposal ) مورد نظر خود با توجه به مسئله ای که تحقیق پیرامون آن سازماندهی می شود، بپردازند.

در این جلسه که طی چهار ساعت و با حضور کارشناسان معاونت ها و دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید، مواردی از جمله: اصول عمومی ضروری برای طراحی تحقیق، جمع بندی از تعاریف طرح پژوهش، اهداف و کارکرد طرح پژوهش و نیز مقایسه بین روش و طرح پژوهش مطرح گردید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.2.0
    V5.3.2.0